Wiadomości

3 liga sytuacja po dwóch kolejkach

Przerwa świąteczna to dobry moment na podsumowanie pierwszych dwóch kolejek. W najniższej klasie rozgrywkowej po dwóch meczach na czele znajdują się Chaos Team i Fc Faworyt, obie drużyny mają komplet punktów. Patrząc na grę i kadry zespołów bardzo wiele wskazuje na to, że te drużyny do końca będą walczyć o miejsca w top3 na koniec sezonu.

Na 3 miejscu z dorobkiem 4 punktów znajduje się spadkowicz z 2 ligi Olympique Zgon, mieli oni szanse na komplet punktów, bo w ostatnim meczu przeciwko Hard Impet Team prowadzili już 3:1 ale po świetnej końcówce drużyny Hard Impetu mecz zakończył się remisem 3:3.

Na miejscach 4-5 mamy drużyny z 3 punktami: Al Maj Car Marki i Fc Lajt. Al Maj rozegrał do tej pory jeden mecz i dość pewnie pokonał 3:1 Iskrę Okuniew. Wydaje nam się, że mogą być oni poważnym kandydatem do awansu. Fc Lajt w pierwszym meczu gładko pokonał nową drużynę Fc KSS 5:1, w następnym meczu zmierzyli się z bardzo mocnym Faworytem i polegli w wymiarze 6:2.

Miejsca 6-8 zajmują drużyny, które w przedsezonowych typowaniach widzieliśmy wyżej. Alchemia Futbolu była jednym z głównych faworytów do końcowego triumfu w całych rozgrywkach, jednak po dwóch pierwszych meczach chyba trzeba stawiać ich szanse zdecydowanie niżej. W pierwszym meczu ulegli Olympique Zgon 3:2 po wyrównanym meczu i to jeszcze można uznać za wypadek przy pracy, ale drugi mecz i tylko remis z Huragan Poręby Nowe, który zaczynał mecz ledwo w 6 zawodników, trzeba uznać za poważny sygnał ostrzegawczy. Dalej w tabeli jest Iskra Okuniew, która miała wszystko by zapisać sobie 3 punkty w pierwszym meczu bo prowadziła z Młoda Wieczysta już 3:1 ale dobra końcówka i ambitna postawa młodzieży z Sulejówka zabrała Iskrze zwycięstwo i musieli pogodzić się z podziałem punktów. Docenić należy za to 1 punkt w dwóch meczach Huraganu, ponieważ mieli trudny terminarz (pierwszy mecz to porażka 7:4 z Chaosem i remis z Alchemią, mimo braków w składzie), spodziewamy się, że w następnych meczach zaczną powiększać swój dorobek punktowy.

Hard Impet Team, Młoda Wieczysta, Fc KSS to drużyny, które zajmują ostatnie miejsca w tabeli ale widzimy u nich ambicje i zaangażowanie. Zapewne nie włączą się do gry o najwyższe cele. Możemy być jednak pewni, że nikomu za darmo 3 punktów nie oddadzą i będą walczyć o jak najlepszy wynik na koniec sezonu.