Wiadomości

Ewentualne reorganizacje lig w 2007

Jeszcze nie ma żadnych konkretnych informacji co do kształtu rozgrywek MLPN w sezonie 2007, ale pojawiło się ostatnio sporo rozmów na ten temat. Sprawa ta była również omawiana wstępnie w gronie osób pozostałych po ostatnim zebraniu MLPN. Wszystkie konkretne decyzje zostaną podjęte na zebraniach bezpośrednio poprzedzających przyszłoroczne rozgrywki (prawdopodobnie luty – marzec 2007). Będa na pewno zależały od kliku czynników:
– tego czy jakieś obecne ekipy nie zgłoszą się do przyszłorocznych rozgrywek,
– tego czy zgłoszą się i zostaną przyjęte jakieś nowe zespoły,
– tego jakimi możliwościami będziemy dysponować w kwestii boiska (boisk) i odpowiednich umów dotyczących korzystania z tychże.

Gdyby udało się doprowadzić do sytuacji, w której istniałaby możliwość prowadzenia rozgrywek na co najmniej dwóch boiskach, może być brany pod uwagę pomysł powołania do życia rozgrywek III ligi, o ile będzie oczywiście odpowiednia ilość zgłoszonych do rozgrywek zespołów. W takiej sytuacji rozgrywki może istnieć możliwość zmniejszenia ilości drużyn biorących udział w rozgrywkach II ligi do 12 lub 14 zespołów. W takiej sytuacji zespoły, które znajdą się „pod kreską” mogą zostać przydzielone do rozgrywek III ligi. Jest to teraz takie gdybanie, gdyż jak zaznaczyłem wszystkie decyzje zostaną podjęte bezpośrednio przed sezonem 07, jednak warto być „na wszelki wypadek” jak najwyżej w tabeli II ligi. Walka o 12 lub o 14 miejsce w II lidze może mieć w takiej sytuacji sens. Niestety nie jest możliwe określenie ewentualności powołania kolejnej klasy rozgrywek teraz, ani tym bardziej w jakimkolwiek wcześniejszym terminie, dlatego też zespoły z dołu tabeli II ligi mają trochę dyskomfortową sytuację nie wiedząc do końca czy mają o co walczyć czy też nie. Najlepszym rozwiązaniem będzie na pewno walka do końca o jak najwyższą lokatę.